poniedziałek, 4 lipca 2016

III Puchar Delta Optical - wyniki

 

III Puchar Delta Optical bez wątpienia przejdzie do historii. Powód? Tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z meczem Polska-Szwajcaria, podczas którego nasza reprezentacja pokazała klasę nie mniejszą, niż zawodnicy w zaaranżowanych przez nas konkurencjach. Wszak piłkarza i myśliwego łączy jedno – celny strzał!

Rekordowa liczba 51 uczestników stawiła się 25 czerwca na znakomicie przygotowanej pod zawody strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku. Nim zabrzmiały donośne armatnie wystrzały zespołu sygnalistów z Nadleśnictwa Skrwilno, członków Bractwa Kurkowego, zwiastujące rozpoczęcie Pucharu Delta Optical, dla wszystkich stało się jasne, że tegoroczne spotkanie poszerzy się o dodatkową, niespodziewaną kategorię – walkę z upałem!

Myśliwi musieli stawić czoła żarowi lejącemu się z nieba, strzelając kolejno do tarczy na dystansie 200 m z tzw. słupa, do sylwetki rogacza na 100 m z użyciem pastorału, do makiety lisa z wolnej ręki na 50 m oraz do dzika w przebiegu.

Nad regulaminowym przebiegiem konkurencji czuwał sędzia główny Marek Ledwosiński, zaś uczestników dopingowali znamienici goście, którzy zaszczycili swą obecnością III edycję Pucharu Delta Optical: prezydent miasta Włocławka Magdalena Korpolak-Komorowska, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Łukasz Zbonikowski, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej Władysław Dolecki oraz przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego Grzegorz Wiśniewski.

Zawodnicy wykazali się nie lada umiejętnościami, co przełożyło się na imponujące wyniki. Na podium – drugi rok z rzędu – stanął Piotr Szyszka, uzyskawszy 234 pkt. na 250 możliwych. Tuż za nim uplasowali się: Tomasz Szymański z 232 pkt. oraz Michał Wysocki, który zdobył jeden punkt mniej.

Na szczególne gratulacje zasłużyła zdobywczyni 226 pkt. i czwartego miejsca, Dominika Socha, która była jedyną przedstawicielką płci pięknej w tegorocznych zawodach. Tym samym stało się jasne, że strzelectwo przestaje być domeną mężczyzn i Diany powoli wychodzą na prowadzenie!

Uwieńczeniem zmagań zawodników były nagrody, które dziesiątce najlepszych wręczyła właściciel firmy Delta Optical Honorata Matosek. Laureaci mieli do wyboru: celowniki kolimatorowe EntryDot, lornetki Titanium 8x56 i 8x56 ROH, lunety Classic 3-12x56 i Titanium 1,5-9x45 oraz 2,5-10x56 HD. Właśnie tę ostatnią wybrał zwycięzca III Pucharu Delta Optical, co tylko dowiodło naszemu przekonaniu, że myśliwy bez lunety Titanium jest jak polska kadra bez Lewandowskiego!

Na tym nie koniec piłkarskich odniesień w kontekście sztandarowej serii myśliwskiej Delta Optical. Mecz Polska-Szwajcaria w ramach Euro 2016, którego transmisję z murawy stadionu w Saint Etienne oglądaliśmy wspólnie podczas „bankietu na trawie” tuż ogłoszeniu wyników Pucharu, był znakomitą przygrywką do obchodów 10-lecia obecności na rynku marki Titanium. Z tej okazji zorganizowaliśmy wyjątkowy konkurs – poszukiwanie posiadacza lunety o jak najniższym numerze seryjnym.

Użytkownicy prześcigali się w podawaniu coraz niższych numerów swoich lunet i gdy właściciel Titanium nr 00022 czuł się wygranym, na horyzoncie pojawił się Andrzej Andrzejewski z Koła Łowieckiego nr 108 „DarzBór” we Włocławku z lunetą 2,5-10x56 o numerze 00001! Ponownie nie dało się uciec od konotacji piłkarskich – koszulki z numerami 22 i 1 noszą bramkarze polskiej reprezentacji – odpowiednio: Fabiański i Szczęsny.

Posiadacz pierwszej wyprodukowanej lunety Titanium 2,5-10x56 otrzymał możliwość wymiany swego wysłużonego egzemplarza na nowy w wersji HD!

Delta Optical postanowiła ponadto wyróżnić lornetką z serii Forest II najciekawsze parostki rogacza. Do rywalizacji przedstawiono ich ponad dwadzieścia. Jury, składające się z osób niezwiązanych na co dzień z łowiectwem, było pod ogromnym wrażeniem okazów, w drodze głosowania wyłoniło parostki rogacza upolowanego przez Patryka Kobuza z Kujawskiego Towarzystwa Racjonalnego Łowiectwa we Włocławku.

III Puchar Delta Optical był ze wszech miar wyjątkowy. Czy następna edycja dostarczy podobnych emocji? Dowiemy się już za rok!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.